Facebook
    Pinterest
    Instagram
    Twitter
    YouTube
    Google+

Szlak Orlich Gniazd – pieszej wędrówki dzień XI

Hostel Luneta Warszawska w Krakowie – Kopiec Kościuszki

Szlak Orlich Gniazd – pieszej wędrówki dzień XI (dystans 9 km)    Mapa  Zdjęcia  Poprzedni dzień

Ostatni dzień, a właściwie pół dnia i spacerowy dystans 9 km. Przez centrum Krakowa, na Zamek Królewski na Wawelu. Jest dość wcześnie, więc spotykam tylko ranne ptaszki, podobne do mnie. Jest to rewelacyjna pora na zwiedzenie Wawelu, bez tłumu turystów i upału.  

Wawel - Szlak Orlich Gniazd - pieszej wędrówki dzień XI

Na koniec wczorajszego dnia na liczniku miałem 294 km. Dziś w planie tylko 5 km, więc jeśli pójdzie zgodnie z nim, to nie stuknie mi 300 km podczas całej wędrówki. Jednak z doświadczenia poprzednich dni wiem, że powinno być o kilka więcej niż zakładane. Cała wędrówka zaplanowana była na 232 km. Nie brałem jednak pod uwagę kilometrów kręconych dookoła zwiedzanych obiektów, ewentualnych pomyłek i zagubień się na szlaku. Właśnie w ten sposób doszło mi prawie 70 kilometrów.

Wawel - Szlak Orlich Gniazd - pieszej wędrówki dzień XI

Na zdjęciu powyżej widok z Wawelu na Kopiec Kościuszki. Docieram tam przyjemnym spacerkiem, najpierw wzdłuż Wisły, potem przez Salwator. Kopiec Kościuszki otoczony jest wybudowanym w latach 1850-56 fortem cytadelowym Kościuszko.

Kopiec Kościuszki - Szlak Orlich Gniazd - pieszej wędrówki dzień XI

Tutaj kończy się moja piesza, samotna wędrówka Szlakiem Orlich Gniazd, od Częstochowy do Krakowa. Nie czuję zmęczenia, tak jak nie czułem się samotny podczas tych 11 dni i 303 kilometrów. Podróż tę dedykuję najważniejszym kobietom w moim życiu: mamie, żonie i córce, po 101 kilometrów każdej.

Jestem podekscytowany stojąc na tym kamieniu, na samym szczycie Krakowa. Nawet nie mogę napisać, że pomimo przeciwności losu dotarłem do celu. Nie było ich! Zamiast tego masa życzliwych ludzi gotowych w każdej chwili nieść mi pomoc, wsparcie, czarną wdowę, dach nad głową, pieczoną kaczkę, czy po prostu dobre słowo.

Jolu, Sylwio, Mateuszu, Radziu, Kasiu, Agnieszko, Robercie, Irku, Aniu, Iwono, druga Jolu, Mirku, Bernardzie, Małgosiu, Jacku, Zbyszku, Marku, Olu, Lidio, Jarku, Michale, Kubo, Darku, pani Grażyno, pani Tereso.

Dziękuję!

20170611_100116

Wszystkie dni wędrówki

Galerie 

Szlak Orlich Gniazd – pieszej wędrówki dzień XI